Adventní putování_1. a 2.

26. 11. 2020

Milé děti,

i když si dospělí naplánují začátek adventní hry na středu 25. listopadu a pak vše rozjedou ve čtvrtek 26. listopadu, neznamená to, že by na hru zapomněli. Zrovna u mně to bylo tak, že mě dohnala a začala válcovat docela jiná práce, kterou ale bylo nutné udělat.

Možná se ptáte, co bylo nutnější než začít se připravovat na advent a na Vánoce a na Ježíška? Máte pravdu, ale kdybych tu práci včera a dnes ráno neudělala, mohl by to být docela průšvih. Ale stihla jsem ji, odeslala a teď už se mohu plně soustředit na naši hru. Tak se na mne nezlobte a já se budu snažit včerejší výpadek napravit dnes:-)

Ke každému dni, který nás do Štědrého dne čeká, mám pro vás připravený jeden krátký příběh a jednu část Betléma, kterou si vybarvíte a vystřihnete, aby nám čekání do Štědrého dne pěkně ubíhalo. (Instrukce, které vás navedou k získání vytištěného Betléma zdarma, přijdou na e-mail, po schválení přihlášení na akci). Líbil se mi Betlém i příběh již vytvořený, který jsem našla na webových stránkách zde.

A teď už konec řečí a poslechněte si první část příběhu. Je o řezbáři Tomášovi. Víte vůbec, kdo je to řezbář? A co dělá? Zatím vám to neprozradím, myslím, že to docela dobře poznáte z příběhu.

O řezbáři Tomášovi

Pan Tomáš byl vousatý řezbář. Seděl ve své dílně a vyřezával zrovna koníčka z lipového dřeva – dárek pro Ježíška. Bručel, že to seschne, tolik práce a že tohle dřevo není dobré a dláto už je zase tupé…

A taky že má hlad, ale když na něho jeho žena zavolala, aby se šel najíst, zakřičel na ni, že nemá na jídlo čas, protože má moc práce. Jezevčík Harýk ležel pod řezbářovým stolem a bál se vylézt, aby páníčka nepopudil.

(vystřihni si KONÍKA)

A jéje, to nám ten příběh nezačíná zrovna nejlépe, viďte. Inu, snad se to časem zlepší. A s prvním příběhem přichází i první úkol. Možná už ho máte někteří splněný. Prvním úkolem je přihlášení se na akci přes náš přihlašovací systém, zde.

A abyste nepřišly o ten druhý příběh na dnešek a zvládly, s pomocí dospělých, splnit i druhý úkol, tady je:-)

Řezbář už byl skoro hotov, když mu tupé dláto sjelo a píchlo ho do ruky. Auvej, vykřikl Tomáš a vzteky mrštil koníčkem do kouta, až se mu odlomilo ouško.

Tak a hotovo. „A nikam nepůjdu! Ty na mě už nekoukej!“ osopil se na Harýka, který na něj dělal svoje jezevčíkovské prosebné oči. Bouchl dveřmi od dílničky a šel domů spát.

(vystřihni si ŘEZBÁŘE TOMÁŠE)

Děti, jakpak se vám příběh líbí? Já tedy čekala, že se situace začne trochu uklidňovat, když už to je příběh k Vánocům, ale ono ne. Dokonce jsem musela i překontrolovat, jestli jsem si nespletla příběh, ale opravdu je to ten správný. Inu co, nezbude nám nic jiného, než si počkat do zítřka, jak to bude s řezbářem, panem Tomášem pokračovat dál.

A úkol na dnešní den? Pokud mají vaši rodiče, teta, strejda, babička nebo dědeček profil na Facebooku, budeme rádi, pokud budou naše adventní putování dál sdílet, aby se mohlo do hry zapojit co nejvíce dětí. A pokud Facebook nemají, tak ať o našem putování řeknou dál svým kamarádům a známým, aby se i jejich děti mohly zapojit.

Zatím ahoj a budu se těšit zase zítra s další částí příběhu a dalším úkolem,

Jana

Kalendář

prosinec
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
leden
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Dnes je úterý 06. 12. 2022

svátek má
Mikuláš

zítra má svátek Ambrož a Benjamín

Náhodný obrázek

Vědátoři na výstavě v Domě historie Přešticka