Na začátku je růže a ochutnali jsme Mléčnou dráhu;-)

Ráno jsme se sešli s dětmi v herně a požádala jsem je, aby mi pomohly rozluštit zvláštní vzkaz, který mi přišel do počítače. Byly to řady podivných znaků. Děti se s vervou pustily do luštění. Přemýšlely nad různými kombinacemi, přeskládávaly tvary v písmena, ale vzkaz se jim přečíst nepodařilo. Napadlo je, že by mohl být klíč součástí došlého vzkazu. Proto jsem se vydala do kanceláře. Byl tam. Ale zase jsme tomu nikdo nerozuměl. Mozky dětí běžely na plné obrátky. Bylo úžasné pozorovat, jak přemýšlí a společně se podílí na odhalení zprávy. Tvůrčí atmosféru nešlo zachytit na fotky, proto jsem natáčela videa. Některá jsou ke zhlédnutí na FB stránkách Domu dětí a mládeže Přeštice.

Protože se rozluštěný vzkaz týkal růže, a zrovna se mi dneska ráno jedna objevila v kanceláři;-), vyšli jsme na zahradu najít vhodné místo k jejímu zasazení. Kdo chtěl mohl si vyzkoušet práci s rýčem a potom jsme všichni společně rostlinu zasadili.

V klubovně jsme si přečetli úryvek z knihy, z části, kdy pilot ztroskotá na poušti tisíce mil od jakékoliv civilizace a ráno ho probudí hlásek: „Prosím, nakresli mi beránka!“ Stejně jako pilot, jsme se i my pustili do kresby beránka.

Po dobrém obědě jsme nakrmili i zvířátka a zahráli si oblíbené „Městečko Palermo usíná“.

Zkusili jsme si vymodelovat beránka ze samotvrdnoucí hmoty. Všechny děti si vytvořily beránky, někteří dokonce i želvy????

Ke svačině nám babička Věruška upekla výborný tvarohový koláč s jahodami a borůvkami, MŇAM!

Děti mne stále posílaly do kanceláře, abych se podívala, jestli tam není nějaká nová zpráva nebo nějaká věc, která souvisí s naším příběhem. Tentokrát jsem odtamtud donesla cosi, co bylo schované pod šátkem. Ještě než jsme překvapení odhalili, povídali jsme si o vesmíru a prohlédli si obrázky naší galaxie, Mléčné dráhy. Ptala jsem se dětí, jestli někdo z nich ví, jak se Mléčná dráha řekne anglicky. Zapátraly ve svých znalostech angličtiny a dostaly se velmi blízko. V té chvíli jsem sundala šátek z dózy, ve které byly ukryty tyčinky Milky Way???? To bylo překvapení! Takže až příště půjdete s dětmi do obchodu a budou po vás chtít Mléčnou dráhu, budete vědět, co jim máte koupit????

Závěr dne jsme strávili venku před domkem. Děti kreslily křídami na zem, jak si představují planetu Malého prince.

Zítra vyrážíme na výlet do Techmánie a planetária.

Těšíme se na vás, Jana a Hanka.

Pozor, pokud se pustíte do luštění, ve zprávě je jedna, možná dvě chyby. Poznáte je, když slovo přestane dávat smysl????

Na začátku je růže a ochutnali jsme Mléčnou dráhu;-)

Kalendář

září
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
říjen
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Dnes je čtvrtek 28. 09. 2023

svátek má
Václav

zítra má svátek Michal

Náhodný obrázek

Děvčata z kroužku Zumba vystoupily na lampionovém průvodu v Přešticích